Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Koło Rękodzieła Orzech

Koło Rękodzeła z Orzecha jest klubem zrzeszającym grono kobiet o podobnych zainteresowaniach, takich jak szydełkowanie, robienie na drutach, haftowanie, tworzenie kwiatów z bibuły, filcowanie, quiling i wiele innych technik rękodzieła artystycznego.

 

Koło powstałowo i prężnie działa od 2009 roku. Uczestniczki Koła kultywowują tradycje takie jak gotowanie, pieczenie i szycie. Ponadto biorą udział w licznych konkursach kulinarnych, wystawach  swojej twórczości rękodzielniczej, konkursach gwary ślaskiej jak również współpracują z przedszkolami i szkołami przy różnych uroczystościach. Przeprowadzane są także warsztaty z różnych technik rękodzieła artystycznego, m.in. szydełkowania, filcowania, a także robienia domowych przetworów, kiszenia kapusty w beczce, mielenie śląskiej gymizy.

 

Koło udziela się również przy organizacji Dożynek Gminnych, tworzeniu korony dożynkowej, a także strojeniu kościoła na różne uroczystości. Co roku bieże również udział w pochodzie na Gwarkach w strojach śląskich.

 

W 2013 roku zostało stworzone Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Tradycji Sląskiej. Zrzesza ono również Panie z Koła Rękodzieła z Orzecha. Dzięki stowarzyszeniu odnawia się , a także szyje od podstaw śląskie stroje regionalne przy współpracy z Gminą Swierklaniec i powiatem tarnogórskim.

 

Prezesem Koła Rękodzieła w Orzechu jest Pani Anna Rabsztyn.

z archiwum

Utworzono dnia 23.07.2018, 09:45

Relacja z wydarzeń organizowanych

przez Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu

zgodna z regulaminem wydarzeń

 REGULAMINY do pobrania

Serdecznie zachęcamy do

zapoznania się z wydarzeniami

organizowanymi  na terenie

naszej gminy przez różne

organizacje i jednostki z nami współpracujące.

 

Zakładka:

Wydarzenia w Gminie

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny