Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O instytucji

Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu z siedzibą w Nakle Śląskim ma długą historię,

działał pod różnymi nazwami Domu Ludowego, Domu Kultury po Gminny Ośrodek Kultury, najdłużej działającym tu zespołem jest chór Jutrzenka z Nakła Śląskiego o ponad stuletniej już tradycji.

Dzisiaj GOK, nawet w tak niewielkiej gminie jak Świerklaniec posiada bogatą ofertę zajęć, stwarza możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego, samorealizacji w różnych dziedzinach sztuki i edukacji kulturalnej nie tylko dzieciom ale młodzieży oraz dorosłym.

Proponujemy zajęcia artystyczne:
rysunek, malarstwo, fotografię amatorską, papieroplastykę oraz warsztaty rękodzieła cieszące się dużym zainteresowaniem. Wśród zajęć stałych znajduje się również taniec nowoczesny, break-dance, koło szachowe, zajęcia teatralne i wokalne dla dzieci oraz aerobik,zumba i joga dla dorosłych. Jest możliwość nauki gry na gitarze klasycznej bądź keyboardzie.

Świerklaniecki Ośrodek Kultury jest organizatorem wielu koncertów muzyki klasycznej - cieszących się coraz większą popularnością.

Ponadto Ośrodek Kultury organizuje rokrocznie półkolonie, zimowiska, zabawy dla dzieci, konkursy o różnej tematyce (m. in. gwary śląskiej, wokalne, fotograficzne) oraz wystawy. Współorganizujemy także różne okazjonalne imprezy plenerowe jak dzień dziecka, festyny, dożynki i inne.

Serdecznie zapraszamy do nas wszystkich zainteresowanych nie tylko z Gminy Świerklaniec.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny